يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - 

1 2
 
صفحه اصلي > اخبار معاونت 
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان واحد داروخانه های بیمارستانی برگزار شد/ دکتر پیرویان: اولویت ما مستدام بودن خدمت به مردم است

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان واحد داروخانه های بیمارستانی برگزار شد/ دکتر پیرویان: اولویت ما مستدام بودن خدمت به مردم است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان سابق و جدید داروخانه های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالن شهید بهشتی دانشگاه با حضور معاونان توسعه مدیریت و منابع ؛غذا ودارو و بین الملل دانشگاه برخی رؤسا و مدیران بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی و برخی مدیران شبکه بهداشت، مدیران داروخانه های بیمارستان و مدیران معاونت غذا دارو این دانشگاه برگزار شد. همچنین دکتر فرزاد پیرویان، معاون غذا ودارو و دکتر علی شهرامی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در خلال جلسه، به هم اندیشی با ناظران و مدیران داروخانه های بیمارستانی، بیان وضعیت کنونی و پیشنهادات جهت حل مشکلات پرداختند.

 

اولویت اصلی؛ مستدام بودن خدمت به مردم  

در ابتدای مراسم تودیع و معارفه سرپرست داروخانه های بیمارستانی معاون غذا و دارو با تاکید بر اهمیت خدمت صادقانه به مردم گفت: مستدام بودن خدمت، اولویت ما و همکاران است و باید به سمت بیمار محوری حرکت کنیم البته در این راستا پاره ای از مشکلات وجود دارد که امیدواریم درسایه تعامل با یکدیگر حل شوند.

دکتر «فرزاد پیرویان» ادامه داد: در بخش داروخانه های بیمارستانی با مشکل عمده کمبود بودجه مواجه هستیم که سعی کرده ایم برای تامین بودجه مورد نظر اقدامات مختلفی انجام دهیم که استفاده از توان بخش های غیر دانشگاهی یکی از اقدامات بود.

وی افزود: شرکت های پخش دارو یکی از این واحد ها بودند که توانستیم نظر مساعد آنها را جهت  مشارکت جلب کنیم.

دکتر پیرویان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این برنامه به نفع هر دو طرف همراه باشد زیرا شرکت های پخش نیز می توانند از سرمایه نیروی انسانی و زیرساخت های موجود در دانشگاه بهره بگیرند و در نهایت باید تمام تلاش هایمان منتهی به خدمت به مردم و بیماران باشد.

او همچنین با اشاره به نقش مهم سرپرست داروخانه های بیمارستانی خاطر نشان کرد: با اجرای برنامه استفاده از ظرفیت بخش غیر دانشگاهی در حوزه تامین و تدارک دارو و اقلام پزشکی مصرفی مورد نیاز به نقش و جایگاه سرپرستی به حوزه نظارتی ارتقاء پیدا کرده و با همکاری واحدهای بیمارستانی ، ستاد توزیع دارو و ناظرین دارویی بیمارستان های دانشگاهی وظایف جدیدی همچون نظارت بر فرآیند فنی و اجرایی دارویی و لوازم پزشکی در بیمارستان و شرکت های پیمانکار، رسیدگی به امور کسورات و مرتبط با بیمه، تدوین و نظارت بر اجرای گایدلاین های دارویی و فرمولری بیمارستانها و مشارکت فعال در کمیته های دارو و تجهیزات و اقتصاد و سلامت بیمارستان ها را بر عهده خواهد گرفت و اگر بخواهیم برنامه های فوق، با موفقیت همراه باشد به نظر می رسد باید نقش سرپرست داروخانه های بیمارستانی متفاوت تر از قبل شود.  

دکتر پیرویان خطاب به حاضران و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ادامه داد: واحد سرپرستی داروخانه های بیمارستانی علاوه بر مشکلات ذکر شده از نظر زیرساخت های فناوری و اطلاعات نیز در مضیقه است و امیدواریم مسئولان دانشگاه به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشند.   

وی در پایان صحبت هایش از سرپرست سابق داروخانه های بیمارستانی تقدیر و تشکر نمود و آرزوی توفیق سرپرست جدید را از خداوند خواستار شد.

تلاش جهت کاستن مشکلات مالی واحد داروخانه های بیمارستانی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در ادامه صحبتها با اشاره به مشکل مالی واحد داروخانه های بیمارستانی عنوان کرد: برمشکل کمبود بودجه و بدهی بالای واحد داروخانه های بیمارستانی واقف هستیم و در این راستا با تهاتر مالیاتی و اختصاص دادن اوراق سعی کرده ایم باری از مشکلات را از دوش این واحد برداریم.

دکتر «علی شهرامی» ابراز امیدواری کرد تا چند روز آتی حدود 110 میلیارد تومان بار مالی از دوش این واحد برداشته شود.

استاندارد سازی؛ نیاز کنونی واحد داروخانه های بیمارستانی

سرپرست سابق داروخانه های بیمارستانی دانشگاه نیز صحبتهای خود را این گونه آغاز کرد: سال گذشته مشکلاتی که ذکر شد گریبانگیر واحد ما بود که تا حد توان به حل آنها اقدام کردیم و وجود دکتر شهرامی هم مایه خیر و برکت بود که امیدواریم اقدامات تاثیر گذارشان علاوه بر واحد داروخانه های بیمارستانی در سایر واحدهای دانشگاه ادامه دار باشد.

دکتر «علی فرجی» ادامه داد: علاوه بر مشکلات ذکر شده کیفی سازی و استانداردسازی انبارها و یخچال های دارو باید مد نظر مدیر جدید و همکارانشان باشد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از دو دانشگاه مطرح در کشور است که باید در استانداردسازی و کیفی سازی الگوی سایر دانشگاه ها باشد.

برقراری تعامل و استفاده از تجربیات مدیران سابق

سرپرست جدید داروخانه های بیمارستانی دانشگاه نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در دوره های قبل گفت: ریشه یابی مشکلات صورت گرفته است و امیدواریم با برقراری تعامل سازنده و استفاده از تجربیات ارزنده مدیران سابق و کنونی مشکلات موجود را رفع کنیم.

دکتر «نعمت الله طحان» در پایان گفت: امیدواریم اجرای برنامه های جدید جهت حل مشکل مادی با موفقیت همراه باشد تا خدمتی به بیماران و کشورمان کرده باشیم.


١١:٢٦ - شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٧١٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - خيابان وليعصر- روبرو پارك ساعي-خيابان آبشار-پلاك47-معاونت غذا و دارو
تلفن : 84248 - 021
پست الکترونیک : fdo@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.